Festivaliai

AD HOC: Nepatogus kinas

Nuoširdus, atviras, neįtikėtinas, kartais “nepatogus” ir šokiruojantis kinas apie tai, kas iš tikrųjų vyksta tolimuose ir ne taip toli esančiuose pasaulio kraštuose.

Afrikos filmų savaitė

Tai puiki proga pažinti šio vis dar mums tolimo kontinento šalių kultūrą, tradicijas, mentalitetą, gyvenimo būdą ir problemas, kurių sprendimo ieško ne tik tų šalių vyriausybės bet ir visa tarptautinė visuomenė.

Animacinių filmų festivalis TINDIRINDIS

Tarptautinis animacinių filmų festivalis

AŠ + MIESTAS = KINAS

Filmų festivalis „AŠ + MIESTAS = KINAS“ visus kino meno gerbėjus kviečia pažvelgti į miestą per kino kameros objektyvą bei kurti savo trumpametražius filmus apie tai, kas mus supa ir kuo mes gyvename.

AXX

AXX – tai vieta, kur trumpametražiai filmai tampa pilnametražiais.

Baroko vakarai

Prancūzų instituto Lietuvoje organizuojamo baroko muzikos festivalio „Baroko vakarai" metu, Jūs turėsite galimybę išgirsti ir iš naujo atversti didingosios epochos natų lapus. „Baroko vakarai" Jūsų širdis užpildys jaukiomis ir intymiomis akimirkomis, tarsi leistumėte laiką prie židinio kartu su šeima, kai ugnies šiluma sušildo mūsų kūnus, o muzika širdis...

Filmų apie budizmą festivalis "Budos kine"

Festivalio žiūrovus siekiama supažindinti su dokumentinias filmais, atskleidžiančiais viršlaikę budizmo mokymų prasmę, paaiškinančius šiuolaikiškų žmonių susidomėjimą budizmu bei pristatančius budizmo kelią į Vakarus. Vaidybiniai filmai jaudina tibetiečių kasdieninio gyvenimo detalėmis.

Flamenko filmų festivalis

Filmų festivalis, dedikuotas ypatingajam ispaniškosios kultūros perlui - flamenkui.

GALA kino festivalis

Nekomercinio kino festivalis „Gala“

IN LATINO

Ar įmanoma per savaitę pamatyti bent didžiąją dalį Lotynų Amerikos? Visa tai galite patirti per kasmet, spalio mėnesį, Vilniuje vykstančias Lotynų Amerikos dienas „In Latino".

Irano kino savaitgalis

Japonijos animacijos dienos OTAKA

Pastarąjį dešimtmetį japonų animacija (įvardijama specifiniu anime terminu) sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Anime ir yra unikali tuo, kad jos mėgėjams joks amžiaus cenzas netaikomas. Anime apima platų temų ir meninės raiškos spektrą, kurio kartais gali pavydėti net meninių filmų kūrėjai.

Japonų kino filmų festivalis

Kinas po žvaigždėmis

Kino festivalis "KINAS PRIEŠ MELĄ"

KINAS. MELAS. KINAS IR MELAS. MELAS KINE. KINAS PRIEŠ MELĄ.

Kino kaleidoskopas

KINO PAVASARIS

Festivalis pristato įdomiausius, naujausius nekomercinio ir autorinio kino kūrinius, vertingas pripažintų režisierių retrospektyvas ir susitikimus su kino kūrėjais. „Kino pavasaris“ vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktų, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose (Kanų, Berlyno, Venecijos, San Sebastjano, Toronto ir kt.) mėgėjų ir profesionalų įvertintą kino programą.

Komedijų festivalis "LOL filmai"

Festivalis „LOL filmai“ - tai atsakymas į tavo jaunatvišką maksimalizmą. Jei turi idėjų, esi originalus ir linksmas, bet nerandi kur save išreikšti, šis festivalis kaip tik tau. Griebk filmuojantį įrenginį: kamerą, telefoną, fotoaparatą ar batą ir rodyk ką moki, svarbiausia, kad būtų linksma. Priimsim tave tokį, koks esi.

Korupcinės tematikos filmų festivalis "Drąsus žodis"

Lek gerve, lek gervele

Lenkų kino festivalis

Kasmet, pavasarį Lenkų institutas Vilniuje rengia Lenkų kino savaitę. Žiūrovams pristatomi naujausi lenkų vaidybiniai filmai, taip pat žiūrovai turi galimybę pamatyti ir įsimintinus archyvinius filmus. Lenkų kino savaitę aplanko ir lenkų kino kurejai.

Lietuviško kino ir videomeno festivalis

Lietuviško kino ir videomeno festivalis Alytuje

Lietuviškų filmų festivalis Neringoje "Lietuviški kadrai Nidoje"

Renginio tikslas - populiarinti lietuvišką kiną kaip nacionalinės kultūros dalį, pristatyti jį Neringos miesto svečiams,  turistams bei patiems neringiškiams. Festivalio metu bus pristatomi įvairaus žanro filmai: meniniai, dokumentiniai, animaciniai.

Lotynų Amerikos šalių kultūros dienos

Naujojo Rusijos kino dienos

Nekomercinių filmų ir video festivalis NEXT FESTIVAL

Nepatogus kinas

Nyderlandų kino dienos

Pasaulio reklamos festivalis

Planet' Ad Festival

Pravda viena minutė

Čia dalyvauja trumpiausi kada nors sukurti filmai, trunkantys ne ilgiau kaip vieną minutę.

SCANORAMA

Europos kino forumas „Scanorama“ – tai atradimų festivalis. Ne tik populiarūs ir žinomi filmai, bet ir naujos pavardės, nauji kūriniai, naujos idėjos, nauja stilistika, galimybė atrasti tai, ko neparodys niekas kitas.

Tarptautinis Kauno kino festivalis

Kauno kino festivalio pristato plataus tarptautinio pripažinimo sulaukusius kino filmus, atspindinčius tiek pasaulines šių dienų kino meno raidos tendencijas, tiek vietiniame bei pasauliniame kontekste aktualią visuomeninę problematiką.

Tarptautinis kino festivalis "Baltijos banga"

„Baltijos banga“ – vienintelis tarptautinis trijų Baltijos šalių filmų festivalis Lietuvoje, kurį rengia Lietuvos kinematografininkų sąjunga (LKS) kartu su Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila“ bei Neringos miesto savivaldybe, bendradarbiaujant su Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungomis.

Tarptautinis kino festivalis "Europos kinas ir dieną ir naktį"

Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis "TINKLAI"

Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis "Tinklai" gimė kaip kultūros akcija, kuria siekta sukurti reguliariai vykstantį renginį, galintį suburti įvairių polinkių publiką ir padovanoti jai nestandartinę kino šventę...

Tarptautinis mokinių kino festivalis REC

Tarptautinis moterų filmų festivalis "ŠERŠĖLIAFAM"

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“

Trumpametražių filmų festivalis "Maindfak"

Kas tai yra „Maindfak“? Maindfak (mindfuck angl. – proto dulkinimas) – tai jaunimo tarpe bei interneto erdvėse labai paplitęs terminas, kino žargonas nusakantis tam tikro žanro filmus, kurie linkę žiūrovą šokiruoti, nustebinti bei apgauti žiūrinčiojo vaizduotę, išankstinį nusistatymą.

VIASAT kino komedijų festivalis

Pagrindinis festivalio tikslas – rodyti kokybiškus nepriklausomų kino kūrėjų nuotaikingus filmus ir jais įpūsti optimizmo, nuvyti slogias rudeniškas nuotaikas ir suteikti papildomų progų šypsotis. Festivalio programoje rodomi filmai aprėpia skirtingas šalis bei įvairias humoro formas. Programoje sau patinkantį filmą ras ir provokuojančio, ir absurdiško, ir lengvo humoro mėgėjai.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Dokumentikai skirtas festivalis žiūrovus kviečia išplėsti tikrovės pažinimo akiračius. Unikalūs žmonės, neįtikėtini reiškiniai, svarbūs istoriniai įvykiai, be galo įdomus ir dar nepažintas pasaulis – festivalio filmų temos pačios plačiausios.

Vilniaus kino šortai

VILNIAUS KINO ŠORTAI – vienintelis tarptautinis jaunųjų kino kūrėjų festivalis Lietuvoje, pristatantis šviežiausius trumpametražius filmus iš viso pasaulio.

Vilniaus Licėjaus kino festivalis

Kasmetinis Vilniaus licėjaus organizuojamas kino festivalis suteikia mokiniams galimybę bent trumpam pabūti režisieriais, aktoriais ar net kaskadininkais ir taip išreikšti save. Galbūt čia prasidės naujojo Matelio ar Bagdono era?

Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis

Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis tęsia kokybiškos vaikų kino kultūros tradiciją Lietuvoje ir kviečia visus – nuo tėvų iki švietimo politikų – atkreipti dėmesį į edukacines kino kultūros galimybes. Kol kas pirmas ir vienintelis Lietuvoje kino festivalis jaunimui yra galimybė pažvelgti į save ir gyvenimą pro didinamąjį kino ekrano stiklą. Tai reikalingas ir svarbus sostinės kultūrinio gyvenimo įvykis, praplečiantis negausų kokybiškų vaikams ir jaunimui skirtų renginių spektrą.

Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis

Filmų festivalis - kad moksleiviai nepasiklystų savo pasaulio labirinteKaip ir kiekvieną rudenį, aprimus mokslo metų pradžios dūzgesiui moksleivius į kino teatrą vėl kvies Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis. Su festivaliu per 12 metų užaugusi karta jau žino: tai - ne tik prasmingi, įkvepiantys filmai įvairaus amžiaus moksleiviams nuo pradinukų iki abiturientų, bet ir labiausiai patikusių filmų konkursas bei atviras jaunųjų kino kritikų klubas ir ne tik Vilniuje.

Vokiečių kino dienos

Naujų vokiškų filmų programas Vilniaus Goethe’s institutas pradėjo rodyti 2006 metais. Nuo to laiko kiekvienais metais pristato žiūrovams įvairias filmų programas bei renginius.

VOKIŠKO KINO DIENOS

XIV TARPTAUTINIS FILMŲ FESTIVALIS „EUROPOS KINAS IR DIENĄ, IR NAKTĮ“

Žiemos ekranai

Prancūzų kino festivalis
Pilna svetainės versija